Konkurss Aasta Puitehitis 2020 on avatud

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit kuulutas 21. septembril välja konkursi 2020. aasta puitehitise leidmiseks. Algatuse eesmärgiks on leida ja tõsta esile hooneid, mille puhul on puidu kasutamine konstruktsioonis või välis- ja siseviimistluses toimunud arhitektuurses, tehnilises ja ehituslikus mõttes silmapaistval viisil. Konkurss toimub juba 18. korda.
Konkursi raames jagatakse välja neli auhinda, mille rahaline koguväärtus on 5000€. Aasta puitehitise autoreid premeeritakse seejuures 2000€ suuruse preemiaga mille paneb välja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit. 
Konkurss on avalik ja nii era- kui juriidilised isikud saavad ehitisi võitlusele esitada käesoleva aasta 4. oktoobrini. Hindamisele kuuluvad hooned ja rajatised, mis valmivad hiljemalt 2020. aasta 4. oktoobriks ning mida pole varasemalt aasta puitehitise võistlusele esitatud.
Võistlusel osalemiseks tuleb täita ankeet mis koos täiendava infoga on leitav SIIT. Konkursi tulemused kuulutatakse välja 6. novembril toimuval puidutarhitektuuri konverentsil “Puit – homse elukeskkonna võti” ning avaldatakse pärast võitjate väljakuulutamist Puuinfo kodulehel www.puuinfo.ee.
Lisainfo:
Erik Konze
Eesti Aasta Puitehitis 2020 korraldaja
t.5019079